Wybory do Sejmu 2015: kto kandyduje? "Jedynki" w okręgach

Piotr Kalsztyn

Sprawdźcie, którzy politycy kandydują z pierwszego miejsca w Waszych okręgach wyborczych.

Wybory do Sejmu 2015

Pierwsze numery na listach wyborczych zajmują z reguły najbardziej znani politycy. Są to osoby, które swoją obecnością na listach wyborczych mają zagwarantować powodzenie pozostałym kandydatom danego komitetu wyborczego. Nie bez przyczyny "jedynki" nazywa się również "lokomotywami wyborczymi".

Okręg nr 1 - Legnica
Platforma Obywatelska - Stanisław Huskowski
Prawo i Sprawiedliwość - Adam Lipiński
Kukiz '15 - Robert Winnicki
Zjednoczona Lewica - Ryszard Zbrzyzny
Polskie Stronnictwo Ludowe - Antoniszyn – Klik Ilona
Nowoczesna - Elżbieta Stępień

Okręg nr 2 - Wałbrzych
PO - Tomasz Siemoniak
PiS - Michał Dworczyk

Kukiz '15 - Ireneusz Zyska
Zjednoczona Lewica - Marek Dyduch
PSL - Longawa Stanisław
Nowoczesna - Jacek Iwancz

Okręg nr 3 - Wrocław
PO - Alicja Chybicka
PiS - Mirosława Stachowiak-Różecka
Kukiz '15 - Kornel Morawiecki
Zjednoczona Lewica - Małgorzata Tracz
PSL - Mańkowska Ewa
Nowoczesna - Krzysztof Mieszkowski

Okręg nr 4 - Bydgoszcz
PO - Zbigniew Pawłowicz
PiS - Tomasz Latos
Kukiz '15 - Paweł Skutecki
Zjednoczona Lewica - Krzysztof Gawkowski
PSL - Kłopotek Eugeniusz
Nowoczesna - Michał Stasiński

Okręg nr 5 - Toruń
PO - Arkadiusz Myrcha
PiS - Krzysztof Czabański
Kukiz '15 - Paweł Szramka
Zjednoczona Lewica - Jerzy Wenderlich
PSL - Sosnowski Zbigniew
Nowoczesna - Joanna Scheuring-Wielgus

Okręg nr 6 - Lublin
PO - Joanna Mucha
PiS - Elżbieta Kruk
Kukiz '15 - Jakub Kulesza
Zjednoczona Lewica - Janusz Palikot
PSL - Łopata Jan Zbigniew
Nowoczesna - Urszula Bury

Okręg nr 7 - Chełm
PO - Grzegorz Raniewicz
PiS - Beata Mazurek
Kukiz '15 - Sachajko Jarosław
Zjednoczona Lewica - Raid Haidar
PSL - Tokarska Genowefa
Nowoczesna - Mateusz Prucnal

Okręg nr 8 - Zielona Góra
PO - Stefan Niesiołowski
PiS - Marek Ast
Kukiz '15 - Jarosław Porwich
Zjednoczona Lewica - Bogusław Wontor
PSL - Fedak Jolanta
Nowoczesna - Paweł Pudłowski

Okręg nr 9 - Łódź
PO - Włodzimierz Nykiel
PiS - Piotr Gliński
Kukiz '15 - Piotr Apel
Zjednoczona Lewica - Dariusz Joński
PSL - Działoszyński Marek
Nowoczesna - Katarzyna Lubnauer

Okręg nr 10 - Piotrków Trybunalski
PO - Dorota Rutkowska
PiS - Antoni Macierewicz
Kukiz '15 - Rafał Wójcikowski
Zjednoczona Lewica - Artur Ostrowski
PSL - Klimczak Dariusz
Nowoczesna - Agnieszka Łuczak

Okręg nr 11 - Sieradz
PO - Cezary Tomczyk
PiS - Witold Waszczykowski
Kukiz '15 - Tomasz Rzymkowski
Zjednoczona Lewica - Cezary Olejniczak
PSL - Bejda Paweł
Nowoczesna - Adam Rogala-Lewicki

Okręg nr 12 - Chrzanów
PO - Marek Sowa
PiS - Beata Szydło
Kukiz '15 - Józef Brynkus
Zjednoczona Lewica - Zdzisława Piątkowska
PSL - Kała Józef
Nowoczesna - Anna Miklaszewska

Okręg nr 13 - Kraków
PO - Rafał Trzaskowski
PiS - Małgorzata Wasserman
Kukiz '15 - Agnieszka Ścigaj
Zjednoczona Lewica - Kazimiera Szczuka
PSL - Kozak Wojciech
Nowoczesna - Jerzy Meysztowicz

Okręg nr 14 - Nowy Sącz
PO - Andrzej Czerwiński
PiS - Piotr Naimski
Kukiz '15 - Elżbieta Borowska
Zjednoczona Lewica - Joanna Leja
PSL - Dutka Bronisław
Nowoczesna - Tomasz Gabryś

Okręg nr 15 - Tarnów
PO - Urszula Augustyn
PiS - Włodzimierz Bernacki
Kukiz '15 - Norbert Kaczmarczyk
Zjednoczona Lewica - Piotr Górnikiewicz
PSL - Kosiniak-Kamysz Władysław
Nowoczesna - Krzysztof Nowak

Okręg nr 16 - Płock
PO - Marcin Kierwiński
PiS - Wojciech Jasiński
Kukiz '15 - Marek Jakubiak
Zjednoczona Lewica - Włodzimierz Czarzasty
PSL - Zgorzelski Piotr
Nowoczesna - Marcin Podsędek

Okręg nr 17 - Radom
PO - Leszek Ruszczyk
PiS - Marek Suski
Kukiz '15 - Robert Mordak
Zjednoczona Lewica - Elżbieta Fornalczyk
PSL - Maliszewski Mirosław Wojciech
Nowoczesna - Katarzyna Kalinowska

Okręg nr 18 - Siedlce
PO - Jolanta Hibner
PiS - Marek Zagórski
Kukiz '15 - Anna Siarkowska
Zjednoczona Lewica - Paulina Piechna-Więckiewicz
PSL - Sawicki Marek Wacław
Nowoczesna - Magdalena Daniel

Okręg nr 19 - Warszawa I
PO - Ewa Kopacz
PiS - Jarosław Kaczyński
Kukiz '15 - Paweł Kukiz
Zjednoczona Lewica - Barbara Nowacka
PSL - Jędrzejczak Tomasz
Nowoczesna - Ryszard Petru

Okręg nr 20 - Warszawa II
PO - Małgorzata Kidawa-Błońska
PiS - Mariusz Błaszczak
Kukiz '15 - Stanisław Tyszka
Zjednoczona Lewica - Wanda Nowicka
PSL - Piechociński Janusz
Nowoczesna - Kamila Gasiuk-Pihowicz

Okręg nr 21 - Opole
PO - Leszek Korzeniowski
PiS - Jerzy Żyżyński
Kukiz '15 - Janusz Sanocki
Zjednoczona Lewica - Anna Kubica
PSL - Rakoczy Stanisław
Nowoczesna - Witold Zembaczyński

Okręg nr 22 - Krosno
PO - Marek Rząsa
PiS - Marek Kuchciński
Kukiz '15 - Wojciech Bakun
Zjednoczona Lewica - Ewa Wasiewicz
PSL - Kasprzak Mieczysław
Nowoczesna - Jan Fuks

Okręg nr 23 - Rzeszów
PO - Krystyna Skowrońska
PiS - Władysław Ortyl
Kukiz '15 - Maciej Masłowski
Zjednoczona Lewica - Tomasz Kamiński
PSL - Bury Jan
Nowoczesna - Mirosław Nowak

Okręg nr 24 - Białystok
PO - Robert Tyszkiewicz
PiS - Krzysztof Jurgiel
Kukiz '15 -
Adam Andruszkiewicz
Zjednoczona Lewica - Krzysztof Bil-Jaruzelski
PSL - Baszko Mieczysław Kazimierz
Nowoczesna - Krzysztof Truskolaski

Okręg nr 25 - Gdańsk
PO - Adam Korol
PiS - Jarosław Sellin
Kukiz '15 - Błeńska Magdalena
Zjednoczona Lewica - Joanna Senyszyn
PSL - Sarnowski Józef
Nowoczesna - Ewa Lieder

Okręg nr 26 - Gdynia
PO - Marek Biernacki
PiS - Jolanta Szczypińska
Kukiz '15 - Zwiercan Małgorzata
Zjednoczona Lewica - Leszek Miller
PSL - Lewna Hubert
Nowoczesna - Grzegorz Furgo

Okręg nr 27 - Bielsko Biała
PO - Mirosława Nykiel
PiS - Stanisław Szwed
Kukiz '15 - Jachnik Jerzy
Zjednoczona Lewica - Przemysław Koperski
PSL - Szemla Mirosław
Nowoczesna - Mirosław Suchoń

Okręg nr 28 - Częstochowa
PO - Izabela Leszczyna
PiS - Szymon Giżyński
Kukiz '15 - Tomasz Jaskóła
Zjednoczona Lewica - Marek Balt
PSL - Gmitruk Stanisław
Nowoczesna - Anetta Ujma

Okręg nr 29 - Gliwice
PO - Borys Budka
PiS - Wojciech Szarama
Kukiz '15 - Paweł Kobyliński
Zjednoczona Lewica - Tomasz Kalita
PSL - Pilot Andrzej
Nowoczesna - Marta Golbik

Okręg nr 30 - Rybnik
PO - Gabriela Lenartowicz
PiS - Izabela Kloc
Kukiz '15 - Krzysztof Sitarski
Zjednoczona Lewica - Patryk Kosela
PSL - Karasek Bronisław
Nowoczesna - Wojciech Kałuża

Okręg nr 31 - Katowice
PO - Marian Zembala
PiS - Grzegorz Tobiszowski
Kukiz '15 - Grzegorz Długi
Zjednoczona Lewica - Zbyszek Zaborowski
PSL - Ziętek Jerzy
Nowoczesna - Monika Rosa

Okręg nr 32 - Sosnowiec
PO - Beata Małecka-Libera
PiS - Ewa Malik
Kukiz '15 - Barbara Chrobak
Zjednoczona Lewica - Jerzy Borkowski
PSL - Dąbrowa Stanisław
Nowoczesna - Barbara Dolniak

Okręg nr 33 - Kielce
PO - Grzegorz Schetyna
PiS - Anna Krupka
Kukiz '15 - Piotr Marzec
Zjednoczona Lewica - Andrzej Szejna
PSL - Kotowski Kazimierz
Nowoczesna - Adam Cyrański

Okręg nr 34 - Elbląg
PO - Jacek Protas
PiS - Leonard Krasulski
Kukiz '15 - Andrzej Kobylarz
Zjednoczona Lewica - Małgorzata Prokop-Paczkowska
PSL - Żuchowski Piotr
Nowoczesna - Róża Krześniak

Okręg nr 35 - Olsztyn
PO - Janusz Cichoń
PiS - Iwona Arent
Kukiz '15 - Andrzej Maciejewski
Zjednoczona Lewica - Tadeusz Iwiński
PSL - Pasławska Urszula
Nowoczesna - Mirosław Pampuch

Okręg nr 36 - Kalisz
PO - Mariusz Witczak
PiS - Joanna Lichocka
Kukiz '15 - Kozłowski Jerzy
Zjednoczona Lewica - Leszek Aleksandrzak
PSL - Możdżanowska Andżelika
Nowoczesna - Adam Szłapka

Okręg nr 37 - Konin
PO - Paweł Arndt
PiS - Witold Czarnecki
Kukiz '15 - Bartosz Jóźwiak
Zjednoczona Lewica - Tadeusz Tomaszewski
PSL - Grzeszczak Eugeniusz
Nowoczesna - Paulina Hennig-Kloska

Okręg nr 38 - Piła
PO - Maria Janyska
PiS - Maks Kraczkowski
Kukiz '15 - Parda Błażej
Zjednoczona Lewica - Romuald Ajchler
PSL - Paszyk Krzysztof
Nowoczesna - Bartosz Adaszewski

Okręg nr 39 - Poznań
PO - Szymon Ziółkowski
PiS - Tadeusz Dziuba
Kukiz '15 - Michał Pilc
Zjednoczona Lewica - Waldemar Witkowski
PSL - Jankowiak Wojciech
Nowoczesna - Joanna Schmidt

Okręg nr 40 - Koszalin
PO - Marek Hot
PiS - Czesław Hoc
Kukiz '15 - Stefan Romecki
Zjednoczona Lewica - Stanisław Wziątek
PSL - Szeliga Cezary
Nowoczesna - Radosław Lubczyk

Okręg nr 41 - Szczecin

PO - Norbert Obrycki
PiS - Joachim Brudziński
Kukiz '15 - Sylwester Chruszcz
Zjednoczona Lewica - Adam Ostolski
PSL - Rzepa Jarosław Michał
Nowoczesna - Piotr Misiło

Wideo

Więcej na temat:

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3